środa, 28 maja 2014

Manuskrypt przetrwania - część 417

Witam wszystkich!


Kolejny odcinek nie jest mniej zakręcony niż poprzedni, ale wydaje mi się, że trafnie oddaje obecną sytuację energetyczną, której skutki starają się nam uzmysłowić Wierni Towarzysze w tym kolejnym przydługim odcinku.


Manuskrypt przetrwania - część 417

Jak być może już wspomniano, te napływające energie będą ponownie ubijały sporo ciekawych pomysłów, tu i tam. Widzicie, już jesteście dobrze przygotowani do rozpoczęcia zwracania swojej uwagi gdzie indziej, to jest, już przeszliście przez tak wiele osobistych przygotowań na tej drodze, że staliscie się bardziej niż gotowi, aby zacząć świecić swoim światłem w bardzo nowy kierunek, który doprowadzi was do szukania dalej tematów i pomysłów, które mogą wydawać się dalekie od waszej najbliższej strefy wpływów. I co przez to rozumiemy? Po prostu, że gdy pozwoliliście sobie przejść przez ten proces dokładnego osobistego oczyszczania i pozbywania się wszystkich starych i uciążliwych filtrów, które sprawiały, że było trudne dla was, aby robić i być tylko człowiekiem, uczyniliście również siebie zdolnymi, aby zacząć dawać kroki daleko poza strefę starego komfortu, a więc zaczniecie znajdować siebie poszukującymi odpowiedzi na pytania, których nie możecie nawet jeszcze wyrazić słowami.

Wyjaśnijmy. Jak mówiliśmy wiele razy przedtem, każdy z was posiada istotną część planu budowy lub strategii, jeśli chcecie, tego nowego świata, którego zakładaniem jesteście już zajęci, i jako taki, ten pierwszy i nieco dłuższy etap osobistego oczyszczania było po prostu warunkiem, czymś, co trzeba było przejść, aby stać się ponownie wyregulowanym w taki sposób, że możecie być w stanie robić to, co naprawdę przyszliście tutaj zrobić. Bo wy nie tylko przyszliście, aby się podnieść ze starego znoju, przyszliście podnieść ludzkość jako całość ze starego do nowego, a więc, wasza rola obejmuje o wiele więcej niż to, co dotychczas osiągnęliście. Nie, żeby to samo w sobie nie było wielkim osiągnięciem, z dala od tego. Jak już mówiliśmy wielokrotnie to, czego już dokonaliście jest ponad i poza tym, co ktoś inny był w stanie zrobić. Bo wasz droga do gwiazd, jeśli chcecie, naprawdę będzie odkrywczą podróżą dla wszystkich, bo wy robicie tą podróż, podczas gdy jesteście jeszcze w ludzkim ciele, takim, które może na pierwszy rzut oka wydawać się nie przygotowane do osiągnięcia takiego wyczynu. Ale jak już pokazano wam wszystkim, to rzeczywiście ono jest więcej niż w stanie rozciągnąć się i ewoluować daleko poza wszelkimi starymi ideami ograniczeń, które były hodowane w was. A więc, wszyscy pokazaliście nam drogę zrobienia nie tylko tego, a teraz stoicie gotowi, aby rozpocząć kolejny etap tej sagi, taki, który weźmie was wszystkich na zupełnie nowe wody - w każdym tego słowa znaczeniu.

Widzicie, to, co zrobiliście jest niczym cudowne, ale to, co macie zamiar zrobić, będzie traktowane jako jeszcze bardziej. Bo teraz już otworzyliście drzwi, które zabiorą was z powrotem do tego, czym naprawdę jesteście, i nie tylko to, te drzwi wezmą również całą ludzkość do miejsca, w którym nie była wcześniej. Bo te drzwi prowadzą do sal wiedzy, hal mądrości takiego rodzaju, że - z Waszą pomocą - przepiszą całą historię ludzkości. Bo gdy wam udało się zmyć stary brud, który stał jak mur między wami i tymi migotliwymi salami mądrości, także aktywowaliście całą ludzkość, aby stała się naprawdę podłączoną do tego źródła jeszcze raz. A teraz, gdy zaczęliście naprawdę oddychać tym świeżym powietrzem okazji, zaczniecie czuć coś, co zamiesza w was, i to coś to są bardzo określone wibracje. Bo to, co zaczniecie odczuwać, jest aktywacją waszej części tego wielkiego planu, Waszą częścią tego planu, Waszą częścią tego wielkiego przedsięwzięcia odwrotu wszystkich waszych braci z tej przepaści, gdzie przynieśli siebie i tą piękną planetę, którą wszyscy zamieszkujecie.

Bo przyszliście tutaj, aby szerzyć więcej niż wasze światło, przyszliście tutaj, aby szerzyć również coś konkretnego do rozpowszechniania w formie informacji, a gdy mówimy informacji, mamy na to myśli, w najszerszej z możliwym definicji. Bo wy jesteście tutaj, aby pomóc uleczyć rany, które zostały zadane, nie tylko Wam, ale każdemu innemu, i musieliście przyjść także tutaj, aby pomóc leczyć głębokie rany, które pokryły bliznami waszą wspaniałą planetę. Wiemy, że to może wydawać się zadaniem zbyt przytłaczającym dla każdego z was, aby nawet pomyśleć, ale pamiętajcie, że narzędzia, jakie macie do dyspozycji nie są z tego świata. Bo jak jeden z waszych mądrych starych ludzi powiedział kiedyś, nie możecie rozwiązać stworzonych przez was problemów przechodząc przez to w ten sam sposób, w który stworzyliście je w pierwszej kolejności, bo w tym, potrzebujecie narzędzi, o których nikt nawet nie pomyślał przedtem. Bo to, co pomogliście przynieść jest takim Zwrotem, który nie może być dokonany przez stary zestaw umysłu, ani żadną ideę lub instrumenty i procedury wprowadzane razem przez ten stary zestaw umysłu. Bo to, co macie rozpocząć, jest taka drogą odkrywania, że nic w waszej historii może nawet zbliżyć się w porównaniu. Zaczniecie robić postępy w taki sposób, że nawet najbardziej zaawansowane sposoby współczesnego myślenia mogą wydawać się, stać się nieaktualne i przestarzałe w przypadku, gdy coś stworzonego przez ten nowy sposób myślenia ujrzy światło - w każdym tego słowa znaczeniu. Bo zaczniecie znajdować rozwiązania w bardzo nowy sposób, łącząc kropki i dostęp do zapisów, które mają wyłączone ograniczenia ludzkości obecne przez tak długi czas. I to, co możecie zacząć odkrywać, zadziwi nawet najbardziej bystrych wśród was, bo to dosłownie otworzy zupełnie nowy świat kreatywności, która pozwoli wam znaleźć rozwiązania nawet najbardziej złożonych problemów.

Pamiętajcie to, co ci dolega ludzkości, co rzeczywiście dolega całemu temi światu, to są problemy w całości spowodowane przez nierozważne wybory dokonywane wielokrotnie w historii ludzkości. A więc, gdy tylko zaczniecie naprawdę dobijać się do tego źródła informacji "zewnętrznego świata", do którego uzyskaliście dostęp poprzez chęci do wejścia naprzód w światło jeszcze raz, to zaczniecie widzieć bardzo nowy sposób rozwiązywania tych staromodnych problemów. Bo problemy, które widzicie wokół siebie, są w całości związane z problemami starej energii, tej zmulającej wibracji, która służyła do ściemniania światła w was wszystkich. Ale teraz, gdy to udało się wam podnieść głowy powyżej tych mętnych wód, możecie dosłownie widzieć znacznie, znacznie dalej i zobaczycie to, czego żaden człowiek wcześniej nie widział. Bo będziecie widzieli przez zasłonę, i zaczniecie widzieć potencjał, który czeka na was ze wszystkich stron i przekonacie się, że wszystko, co musicie zrobić, to zacząć współdziałać ze wszystkimi tymi potencjałami w sposób kreatywny dla was, aby dobrze zrozumieć ten ogromny i niewykorzystany potencjał. Zarówno w was, ale także wokół was.

Ponownie, mówimy w zawiłych kategoriach, ale to, co staramy się przekazać, jest tym, że teraz już wszyscy będziecie proszeni o krok do tablicy w formie pozwolenia waszej ciekawości przewodzić w drodze. Bo to, co przenosicie wewnątrz, można na wiele sposobów porównać do mapy nieznanych wód i ta mapa pokaże wam drogę, którą powinniście podjąć w celu dostarczenia waszej kluczowej części do tego ogólnego planu prostującego krzywdy na tej planecie. Więc weźcie trochę czasu, aby dostroić się do tej części swojej istoty, tej części, która tak dobrze zna już wszystkie odpowiedzi na wszystkie pytania, jakie macie: jak, kiedy, dlaczego i kto. I wtedy zobaczycie, jak zacznie się schodzić razem i znajdziecie siebie zerkających po zakątkach, które zostały przeoczone wcześniej, inicjując rozmowy z ludźmi, z którymi nawet nie myśleliście, że macie coś wspólnego, patrząc na tematy, nie sądziliście, że leżą w waszych zainteresowaniach w ogóle, lub być może, były poza waszym zakresem zdolności nawet do pomyślenia patrząc. Lub możecie poczuć się wezwani, aby odwiedzić pewne miejsce lub pewną osobę, a nawet ulec pokusie, aby po prostu usiąść i napisać coś, lub usiąść i narysować coś. Niekoniecznie coś, co wydaje się być odpowiedzią na którekolwiek z powyższych pytań, ale nadal będzie to ważny krok w tej części waszej osobistej podróży.

I gdy zaczniecie podejmować kroki w przyszłość, inni też zrobią to samo i zobaczycie, jak wasza ścieżka zacznie się zbiegać ze ścieżkami niektórych i może zacząć odbiegać od innych. Bo jak wiecie, tak dobrze już, nawet jeśli wasza podróż jest przeciwieństwem do podróży kogoś innego, to jest również misternie wpleciona w tą ogromną sieć oświeconych istot, w której sami jesteście jedną z nich, a więc, zobaczycie, jak nici tego wspaniałego krosna zaczną schodzić się razem w niektóre bardzo nowe wzory, desenie, co ponownie będzie stwarzało jakieś zupełnie nowe połączenia, wszystkie zapylające siebie nawzajem w celu uczynienia tego cały gobelin światła ożywionym w bardzo charakterystyczny sposób.

Widzicie, jesteście każdy po prostu jednym z tysięcy, więc nawet jeśli czujecie duży ciężar tej odpowiedzialności, aby pomóc tej całej operacji zbyt wiele w tej chwili, wiedzcie, że nikt z was nie będzie w żaden sposób przeciążony. Trzeba także pamiętać, że nawet jeśli jesteście to tylko małym trybikiem w tym całym skomplikowanym mechanizmie globalnego oświecenia, możecie sami stanowić ogromną różnicę. Ale nigdy nie jesteście sami w tym, i nigdy nie otrzymacie zadania, na coś, co zostanie uznane za zbyt wiele dla was w jakikolwiek sposób. Bo wy jesteście wszyscy dobrze przygotowani, ale też jesteście dobrze wyszkoleni, aby dążyć do połączenia z tymi wszystkimi innymi osobami, które stanowią część waszej grupy. Wszyscy bowiem jesteście częścią grupy, czy raczej, jesteście zawsze częścią jednej grupy lub innej, a czasem, będziecie połączeni z więcej niż jednym z tych skupisk istot oświeconych, niektórych po swojej stronie zasłony, innych z drugiej strony zasłony, a więc, jesteście również dobrze połączeni. I nie zapomnijcie, pośród członków po waszej stronie zasłony możecie również liczyć na całe mnóstwo ludzi, którzy są dobrze przeszkoleni do przenoszenia tego, co pomagacie przynieść w postaci informacji. Bo jak dyskutowaliśmy przy wielu okazjach, wielu z was będzie działać jako nadajniki informacji, informacji, gdzie będziecie kierowani do dzielenia sie nią w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie z właściwą osobą lub osobami, ludźmi w pełni wyposażonymi w różnego rodzaju sposoby do przenoszenia waszych instrukcji i wprowadzenia ich w życie.

Widzisz, to jest we wszystkich aspektach twórczy wysiłek, ale również bardzo zbiorowy, taki, który jest nieodłączną częścią tej całej operacji. Ludzkość musi uczyć się na nowo połączyć się ponownie - na wszystkich poziomach. Musicie ponownie połączyć się ze wszystkimi swoimi aspektami osobowymi, musicie połączyć się ponownie poprzez wszystkie dawne granice i podziały, i musicie uczyć się na nowo połączyć się z Całą Kreacją. Więc to jest zbiorowe przedsięwzięcie, które przyniesie całkowicie nowy świat do istnienia, i uczyni to w okresie czasu, który zostanie uznany za tak bardzo krótki - nawet według ludzkich standardów. Bo to będzie zmiana, która przychodzi skokowo i nie w małych krokach, gdzie musicie się nauczyć A, zanim będziecie mogli zwiedzać do B i tak dalej. Weszliście na szybki pas (ruchu) teraz, pod każdym względem, a więc, to wszystko będzie napędzane do przodu w coraz szybszym tempie. I będzie napędzane do przodu w taki sposób, że postawi was wszystkich na tej drodze już wcześniej wspomnianej, tej, która pomoże wam zobaczyć wasz udział w tym wielkim planie, i gdzie będziecie zachęcani do poszukiwania odpowiedzi na te pytania, o których nawet nie wiecie, że macie je w sobie znaleźć, dużo mniej robione w rzeczywistości. Bo teraz nie ma, patrzenia wstecz, jest po prostu pęd pełną parą ze wszystkim, czym jesteście. Więc weźcie głęboki oddech i spójrzcie wewnątrz i jesteśmy pewni, że wszyscy znajdziecie, ten pierwszy trop, który pomoże wam ustawić kurs do tej chwalebnej przyszłości, która czeka na was wszystkich.

1 komentarz: