wtorek, 4 marca 2014

Manuskrypt przetrwania - część 401

Witam wszystkich!


Tym razem nie jest to zestaw powtórzeń, ale temat Jedności i separacji przewijał się nie tylko w manuskryptach. Z innej strony patrząc to kolejne stwierdzenie, że ciemni pozwolili nam dostrzec światło i wyzwolili w nas chęć zmiany, na długo przed tym zanim się tu inkarnowaliśmy. I cały czas twierdzą, że to "ostatni etap", choć przezornie nie mówią jak długi.

Manuskrypt przetrwania - część 401

Dawno, dawno temu, ludzie przyszli do tych brzegów, po raz pierwszy, a wraz z nimi, przynieśli instrukcje, aby przejść dalej i zrobić sobie dom na tej planecie. I ta instrukcja, ten plan, jeśli chcecie, był z wami wszystkimi razem przez wieki, i on czekał na swój czas, czekał, abyście znaleźli sposób, abyście znaleźli drogę do samego rdzenia waszej istoty. Bo kiedy to zrobiliście, aktywowaliście ostatni etap tego całego planu, aby doszedł do skutku i teraz, wszyscy stoicie przed tym ostatnim etapem tej ewolucji. Bo nawet jeśli podróż ludzkości była taką, która miała wiele objazdów po drodze, nie straciliście tej wewnętrznej iskry, tego, co trzymało was w ruchu pomimo wszystkich napotkanych przeszkód. I rzeczywiście było ich wiele, nie tylko w postaci tych istot, które mniej lub bardziej uprowadzały wszystkich i wysyłały was wszystkich wściekle lecących do ciemnej otchłani rozpaczy, w której wydawało się, że wszyscy jesteście całkowicie zagubieni. Ale nie byliście, nie dla tej wewnętrznej iskry, tej części z was, która jest również częścią Boga, jest tam cały czas, utrzymując płonący ogień, nawet wtedy, gdy wyglądało na to, każda pojedyncza iskra światła zgasła na dobre.

Ale ona była tam cały czas, zazwyczaj starannie pielęgnowana przez ludzi, którzy wiedzieli o tym, ludzi, którzy trzymali się w cieniu, tak że ci, co stanowili coraz ciemniejszą częścią Kreacji nie mogli ich zobaczyć. I tam czekali, i tam utrzymywali ten stan czule dmuchając na mały żar tak, że udało im się pójść dalej, wiek po wieku, podczas gdy w pozostała część świata, ludzkość powoli, ale ulegała idei, że światło w nich było rzeczą przeszłości. Rzeczywiście, to wygaszenie pamięci było tak całkowite, że nie zostawiło otwartych drzwi w ogóle do tego miejsca wewnątrz, gdzie to małe, migocące światło nadal ukrywało się, a więc, także pamięć o waszym dziedzictwie, waza część Boga, została zapomniana i leżała uśpiona u zdecydowanej większości ludzkości przez wieki.

Ale teraz, ten płomień płonie ponownie, a to dlatego, że jesteście wśród tych pierwszych odważnych pionierów, którzy odważyli się po raz kolejny zaryzykować pójść za te ukryte drzwi. I to co tam znaleźliście, jest tym, co tam na was czekało tak cierpliwie, z pokolenia na pokolenie, życie po życiu. Bo wewnątrz wszyscy, nawet w tych przedstawicielach ludzkości, którzy wyglądają na jak najbardziej mroczne stworzenia ze wszystkich, świeci ta sama iskra, ten sam mały kawałek Boga, który wszystko w całej Kreacji ma wspólne. Bo jesteście wszyscy kawałkami w tym samym bloku, co reszta z nas, bo my wszyscy mamy to samo pochodzenie, i wszyscy pochodzimy z tego samego nieskończonego oceanu potencjału energetycznego, tego oceanu, który jest ustanowiony dla życia przez świadomość, którego jesteście również częścią. Albowiem nie ma żadnego podziału, nie ma "ich" i "nas", jesteśmy tylko my - teraz i na zawsze. I nawet jeśli będziecie kategoryzowali istoty na wszystkie odcienie od czerni do bieli i każdy odcień pomiędzy, wiedzcie, że bez względu na wygląd, czy to na zewnątrz lub oceny ich działania, wszystkie łodygi wyrastają z tego samego pojedynczego źródła. I to źródło jest Źródłem światła.

Wiemy, że to jest w stanie spowodować wiele zamieszania i biorąc pod uwagę historię człowieka, to nie jest trudne do zrozumienia. Bo wy żyjecie z długą i skomplikowaną historią pod kciukiem istot, które będą mieć trudności ze znalezieniem jakiegokolwiek światła w ogóle, ale wiedzcie, że ono tam jest. Ale to jest ich podróż, która zabrała ich jeszcze dalej od Źródła, a więc ich działania są zarządzane przez to. Ale wiedzcie też, że bez względu na to, jak daleko na margines ktoś zawędrował, czy jako pojedynczy podmiot lub nawet konstelacja w całości, nadal obowiązują te same zasady, jak dla wszystkich innych. Bo to, co jest podstawową zasadą w całym stworzeniu, to jest interakcja pomiędzy energią i świadomością, i pamiętajcie, świadomość został postawiona do działania w sposób, które został opracowany, aby to Wszystko stworzyć. A więc, to, co może wyglądać jak największa nierównowaga jest tam z myślą o celu, jakim jest stworzenie nowego. I tak też, też było z ludzkością. Bo jeśli nie zostałaby objęta pod skrzydła stworzeń, które miały pod nimi ponownie odtworzyć to, co zostało stworzone jako wielka szkoła w pierwszej kolejności wasze miejsce w historii, nie byłoby takie samo. Bo gdybyście nie byli pod rodzajem kiepskiego zarządzania przez siły zewnętrzne, które musieliście znosić tak długo, ta planeta nie byłaby w tej strasznej sytuacji, którą widzicie dziś. A więc, wasza rola jako pionierów, tych, które są na etapie ukończenia cyklu, którego nigdy wcześniej nie widziano nigdzie w stworzeniu, ta rola ta nie byłaby wymagana.

Więc jeszcze raz powiemy, wiedzcie, że wszystko jest dobrze i wiedzcie, że wszystko, co działo się, aby dostarczyć was do miejsca, gdzie jesteście dzisiaj działo się z (jakiegoś) powodu. I nie mamy na myśli tylko waszej własnej osobistej podróży. Odnosimy się do wszystkiego, co miało miejsce. A więc, jesteśmy świadomi, że te słowa spowodują burzę w niektórych z was, i słusznie, bo patrzycie na siebie jako nosicieli światła, tych co robią dobrze, i uważacie, że wasza misja jest misją o wyższym celu niż tylko osobistym dążeniu do wolności. I tak to jest - w każdym tego słowa znaczeniu. Bo wszyscy jesteście tym i więcej, bo to, co robicie, jak już mówiliśmy wielokrotnie, robicie w imieniu całej Kreacji. I robicie to dlatego, że ktoś wziął na siebie role dezaktywatorów światła na tej planecie, i robili to, ponieważ uważali, że jest to ich osobiste prawo. Zabrali to, co mogli zabrać, bo poczuli chęć, aby to zrobić, a po drodze, oni zniewolili mnóstwo ludzi i umieścili ich pod jarzmem, które utrzymywało ich tonącymi coraz głębiej w bagnie zapomnienia, strachu i niemocy. Więc dla wszystkich zmysłów i celów stworzyli WAS i tak stoicie tu dzisiaj, patrząc na coś, co ma przyjść, ponieważ ktoś inny stworzył z tej samej chęci, którą czujecie dzisiaj. Ale dla nich, cel był dokładnie odwrotny.

Wiemy, że te słowa spowodują niejeden zawrót głowy, ale wiemy też, że te słowa będą wpadnięciem grosza, jak to się mówi, dla innych. I przebaczcie nam nasz nieco niekonwencjonalny dobór słów, bo nie bierzemy tego lekko w żaden sposób. Po prostu staramy się pomóc, abyście zobaczyli duży obraz tutaj, i ten obraz jest chyba o wiele bardziej skomplikowany niż myślicie, że możecie nawet próbować pokręcić głową, ale jest też o wiele bardziej proste i bardzo jednoznaczne. Bo, aby zobaczyć światło, ciemność zawsze musi być obecna w jakiejś formie, aby tworzyć, potrzeba tarcia. I tak to jest, i tak było zawsze. Na tej planecie, Planecie Ziemi, tarcie było takie, że stworzyło coś, co jest nie podobne do niczego, nigdzie indziej, i jako takie lekcje były nauczane ponownie i ponownie. Ale teraz, czas na radykalne zmiany jest właściwy, a powodem tego jest to, że rzeczywiście jest czas i miejsce na wszystko - ale nie byle jak. A więc to, co zostało przesunięte mocno w jednym kierunku, musi być przesunięte z powrotem w kierunku przeciwnym, a więc czas na światło, aby ponownie weszło we wszystkie wielkich hale waszej planety.

Zmiana ta była długo oczekiwana, a jak wszyscy wiecie, ona była z wami, zanim jeszcze powstaliście tutaj, na tej małej niebieskiej planecie. Nie tylko tym razem, ale zanim jeszcze pamiętacie przyjście tutaj w ogóle. A więc, byliście przyniesieni dla podsycania ognia ponownie, nie tylko w sobie, ale w tylu waszych bliźnich, aby zapewnić, że ta zmiana naprawdę powstanie. A z nią, dosłownie dostaliście zadanie przepisania swojej własnej historii.

Bo ludzkość ma ciężki czas, aby widzieć poza działaniami, a więc trzyma szczegółową listę "dobrego" i" złego", i nie ma sposobu, aby pominąć różnicę między nimi. Ale to jest tym, co trzeba pamiętać, bo ponownie, nie jest to nowość do nikogo z was, ale to jest po prostu coś, co zostało zaprogramowane, abyście zapomnieli o chwili, gdy odeszliście od pełnej wersji Siebie i weszliście do tego noszenia pojemnika o nazwie "człowiek". A więc, spędzacie wiele czasu na wkładanie wszystkiego, co napotkacie do jednego pojemnika lub drugiego, wszystko etykietujecie "pozytywny" lub " negatywny", " dobre" lub "złe", "oni" lub "my". A więc utrzymujecie podziały wszystkiego na coraz więcej fragmentów, wszystko w wielkim wysiłku, aby utrzymać zapomnienie nawet więcej, kim naprawdę jesteście.

Bo pamiętajcie, wszystko jest tym samym, gdyż wszystko pochodzi z tego samego Źródła, a nawet jeśli może to wyglądać, smakować, być odczuwane, działać i zachowywać się inaczej, to wszystko sprowadza się do tego samego, to wszystko sprowadza się do JEDNEGO. Tak jak i wy, bo Wy jesteście Bogiem nie mniej niż cokolwiek lub ktokolwiek, co określacie takim opisem, więc nie jesteście ani więksi, ani mniejsi, niż cokolwiek, lub ktokolwiek w całym stworzeniu. To jest prosta lekcja, którą trzeba wziąć do serca, bo to jest tylko jedna odpowiedź, która odpowie na każde wasze pytanie, które jeszcze macie. Jesteście JEDNYM, jesteście jedną częścią tego globalnego JEDNEGO. Możecie czuć się odseparowani, ale to tylko dlatego, że nauczono was zapomnieć. Ale teraz, powiedziano wam, aby znowu pamiętać, a kiedy to zrobicie, to wszystko zacznie się układać i nie będzie nikogo, ani żadnej rzeczy, która już nie pasuje do tego wielkiego, wielkiego obrazu WAS. Ani nie będzie niczego w kreacji, bo to też jest częścią was, tak jak wy jesteście tego częścią. A więc, dziękujemy w imieniu nas wszystkich, za to, co robicie. Bo robicie to, czego nikt nie robił wcześniej, i jako tacy, czynicie nas jeszcze większą wersją nas, bo robicie tą JEDNOŚĆ nawet mądrzejszą JEDNOŚCIĄ.

1 komentarz:

  1. Fakt że napisali oczywistą prawdę że wszyscy pochodzą z jednego żródła , jak to Mateusz opisał żródło zrobiło big bank , jest dla mnie informacją iż najwyrażniej ludzkość jest na to gotowa.

    OdpowiedzUsuń