czwartek, 13 lutego 2014

Manuskrypt przetrwania - część 396

Witam wszystkich!


Kolejny niezbyt krótki odcinek, chodzi o bieżące energie, które robią obecnie za budziki różnych części naszych istot. To ma nieco potrwać, bo budzenie zbyt szybkie nie jest. Jak zwykle nieco wyliczanek np. dlaczego warto odprawić strach itd.


Manuskrypt przetrwania - część 396

Jak być może już przewidzieliście, okres ten będzie jednym z intensywnych działań na wszystkich poziomach. Niektóre z nich już rozpoczęły wychodzić na powierzchnię, ale gdy częstotliwości tych przychodzących energii nadal się zwiększają, tak też będą wszystkie późniejsze ich skutki. Widzicie, przyciski są naciśnięte i kiedy mówimy przyciski, odnosimy się oczywiście do tego, czymkolwiek to jest, co nosicie ze sobą. I tym razem, odnosimy się do tych przycisków, które aktywują tyle waszych wrodzonych cech, tych, które były uśpione przez tak długi czas, ale które zaczną się budzić, jedna po drugiej, gdy te energie przyjdą i zacząć je szturchać do zaistnienia.

Szturchanie to nie jest chyba najlepsze słowo do użycia tutaj, gdyż momentum tych energii jest więcej niż trochę intensywne. W jakikolwiek sposób, będą one służyć do aktywacji tak wiele u was, i gdy rzeczy zaczną się toczyć, znajdziecie się wraz z nimi w toczeniu z coraz większą prędkością. I jako takie, utrzymanie waszej równowagi być może bardziej niż trochę trudne dla was wszystkich, nawet jeśli stały się bardziej niż biegli w tym we wcześniejszych rundach.

Bo nawet jeśli już się przyzwyczailiście się do toczenia z powodu tych ciosów, tym razem, prawdopodobnie znajdziecie się zaskoczonymi więcej niż jeden raz, bo tym razem, sekwencje te nie będą naśladowały tych samych przewidywalnych wzorów jak wcześniejsze ataki zrobiły. Widzicie, te uderzenia będą przychodziły i odchodziły i przychodzą one z każdej strony, z jakiej możecie pomyśleć, a nawet więcej. Jesteśmy świadomi, że słowo uderzenia wywołuje u niektórych raczej negatywne konotacje, ale używamy go w celu opisania zamiaru za nimi i intencją nie jest, aby spróbować powalić was na ziemię, a raczej to, aby zapewnić, że staniecie się w pełni funkcjonalni na wszystkich poziomach. Aby tego dokonać, siły energetyczne nie ukrywają niczego, bo to jest naprawdę konieczne, abyście w pełni byli aktywowani przez te sekwencje przychodzące teraz. A więc, poczujecie siły stojące za wszystkimi tymi wybuchami, ale również poczujecie pozytywną odpowiedź, którą będą wytwarzać w waszym własnym systemie, gdyż to dosłownie „kopnie” z pełnym efektem.

Bo to jest rzeczywiście piękna i wdzięczna choreografia sekwencji, która jest podnoszona teraz, gdzie odpowiedzi i reakcje idą tam i z powrotem między wami i tymi przychodzącymi energiami, że można prawie to porównać do duetu na parkiecie. To jest jak dobrze dostrojona para pomagająca sobie poprzez mistrzowską sztukę baletu, pełną wdzięku i jeszcze siły i pewności, i gdzie każdy z partnerów uważnie słucha odpowiedzi innego przed podjęciem następnego kroku. Tak też jest w tym, bo nie jesteście jedynie odbiorcami tutaj, jesteście również bardzo aktywnym partnerem, i tak, komunikacja zachodzi w obie strony tutaj. Bo gdy zaczniecie mięknąć i otwierać się na te przychodzące impulsy zaczniecie wchodzić w interakcje z całym swoim systemem wewnętrznym i dwoje z was zacznie mieć dogłębną rozmowę na temat, i będzie to taki, który będzie trwał sporo czasu.

Bo pamiętajcie, to nie jest coś, co odbywa się w mgnieniu oka, to jest coś, co będzie starannie zaaranżowane w celu uzyskania optymalnego efektu dla każdego i każdej z was, i skoro twoje ciało fizyczne jest jednym z partnerów tego tańca, jego potrzeby i jego ograniczenia należy traktować poważnie. A więc, nawet jeśli poczujesz się przeciągnięty prawie poza swoje własne granice, wiedz, że nie zostaniesz wzięty poza jakikolwiek punkt załamania, ale rzeczywiście zadaniem jest przejść tylko ten jeden krok dalej, niż być może pomyślałeś sobie, że jesteś w stanie. Bo jesteście dobrze zakorzenieni w różnego rodzaju wyobrażeniach o swoich ograniczeniach, i jako tacy, myślicie o sobie, że jesteście w stanie znacznie, znacznie mniej niż to, czym rzeczywiście jesteście, więc w tym, będziecie rozciągani i szturchani, a nawet tak delikatnie popychani czasami, a bardziej poważnie u innych. Nie przedłużajcie tego okres rozwijania się, ale upewnijcie się, że nie zatrzymacie się zbyt szybko.

Pamiętajcie, że to wy i tylko wy możecie zdecydować, jak daleko jesteście w stanie się zabrać, a więc, możecie zatrzymać się w każdej chwili, jeśli sobie tego życzycie. Ale to nie znaczy, że przestaniemy próbować was rozciągnąć trochę więcej. Bo macie to w sobie, żeby iść daleko poza jakikolwiek horyzont, na którym zależy wam, aby malować siebie w żywych kolorach, a więc, to jest nasze zadanie, aby zachęcić was do pójścia tak daleko, jak to tylko możliwe, abyście zrozumieli swój pełny potencjał, a nie tylko małą jego próbkę. I jako tacy, myślimy, że wielu będzie patrzeć na nas, jako tych dość irytujących nauczycieli czy może raczej, takich czasami surowych trenerów, którzy utrzymują pchanie was, gdy wszystko, co chcecie zrobić, to po prostu zrezygnować i powiedzieć, że już wystarczy. Pamiętajcie, że ta rola została nam dana, bo jesteśmy tymi, którzy zostali wyznaczeni jako zespół wsparcia, tymi, którzy będą przy waszym boku, zachęcając i dając ten dodatkowy impuls w celu, abyście byli w stanie przejść całą drogę i mieć dostęp bez względu na to, co będzie trzeba jeszcze wykorzystać. Wiemy, że to czasami czyni nas mniej niż popularna w oczach, bo jesteśmy tymi, którzy pojawiają się w każdym czasie i przypominają o waszej racji bytu.

Bo nie chodzi o rozparcie się w oszołomieniu szczęściem, jak niektórzy z waszych rodaków na tej planecie wciąż wydają się robić. Nie, jesteście tymi, którzy zostali wybrani, aby obudzić się, i kiedy to zrobicie, będziecie wiedzieli, że to jest niemożliwe, aby po prostu przewrócić się i powrócić ponownie do snu. A kiedy mówimy snu, mamy na myśli, zapomnienie o tym, kim naprawdę jesteście. Bo jak już postanowiliście otworzyć się na prawdę, że jesteście daleko, daleko więcej niż nieco oszołomionym i zdezorientowanym człowiekiem, wiodącym czynne raczej skromne istnienie na tej bitwami zrytej planecie, nie możecie po prostu zamknąć drzwi i wrócić do prostego istnienia ponownie. Nie, zdecydowaliście się przyjść do życia teraz, a gdy tak zdecydowaliście, sen musi być wygnany z każdej komórki waszej istoty. A kiedy to mówimy, mamy na myśli, że nie możecie stać pół przytomni, potrzebujecie być w pełni obudzeni, tak abyście zaczęli funkcjonować w swojej maksymalnej wydajności na wszystkich poziomach. I to jest tym, o co na tym etapie procesu chodzi, obudzenie wszystkich tych ostatnich kawałków, które były drzemiące spokojnie z dala aż do teraz. I jak wiecie więcej niż dobrze, będzie to również oznaczać, że czasami niektóre raczej irytujące sygnały wysyłane przez tych raczej niechętnych somnambulików.

Bo to, co zostało uśpione tak dawno temu, nie zawsze wyskoczy z łóżka, całkiem gotowe i ustawione, aby iść. Nie, będzie to okres przeciągania i ziewania dla niektórych, i być może narzekania i skarg dla niektórych, zanim to wszystko przygotowuje się i ustawi, aby iść. Tak, na wiele sposobów, można to porównać do wchodzenia do pokoju śpiącej młodzieży i włączania światła, mówiąc im, że nadszedł czas, aby wyjść i rozpocząć dzień na dobre. Wiesz jaka odpowiedź może być, pamiętajcie, nawet jeśli te śpiące części z was są żywe i pełne energii, wzięcie ich od zerowej działalności do 100% nie będzie z dnia na dzień. Więc będzie to rzeczywiście okres wielkiego zamieszania, potykania się i drżenia głowy, próbowania oczyścić umysł i oczyścić swoją wizję.

Bo to jest rzeczywiście główna operacja, gdzie wszelkiego rodzaju blokujące części będą musiały szybko przypomnieć sobie, jak współdziałać ze sobą ponownie. Więc, z wyjątkiem niektórych dezorientujących okresów, gdzie znajdziecie swoje dni pełne uruchamia i zatrzymań, powtórek i rund, gdy wszystko, czym naprawdę jesteście zacznie działać ze sobą i przez siebie. Może to być więcej niż niepokojące czasami, bo być może będziecie czuć się jak gdybyście dosłownie zaczynali się gubić, ale starajcie się pamiętać, że jest to po prostu wynik od tego procesu budzenia się. Aby nie to taki, który może być łatwo zrealizowany w jednej porcji, na przykład łącząc prosty posiłek tylko z kilku składników. Nie, to może być porównany do bardziej złożonego posiedzenia, z udziałem całego zestawu podzbiorów, wszystko potrzebne do uruchomienia w odpowiednim czasie i we właściwej kolejności, i jako tacy, będziecie wtedy czuli, jak gdyby "swobodny spadek", gdy wszystko będzie wydawało się odłączone w tym samym czasie. Ale starajcie się nie martwić, to tylko znak ponownym podłączaniu wszystkiego ponownie, i jako tacy, po prostu potrzebujecie się przyzwyczaić do tego uczucia oszołomienia przez chwilę.

Ponownie, jest to również bardzo indywidualny proces, a więc twoje sekwencje mogą nie być uruchomione w tym samym czasie, co innych, więc jeśli chcesz porównać proces z takim, który inni przechodzą, spróbuj to zrobić w właściwy sposób. Oznacza to, że nie możesz myśleć, że wszystko musi się zdarzyć, dla was wszystkich w tym samym czasie, a raczej patrz na to, jako okres gdzie wszyscy będziecie potrzebowali formy potwierdzenia przez fakt, że wszystko wydaje się rozpadać w czasie. A kiedy tak się czujesz, to jest rzeczywiście bardziej niż wskazane, aby zwrócić się o pomoc i ubezpieczenie. Bo to, co wygląda jak chaos od wewnątrz, będzie wyglądać zupełnie inaczej z wyższej perspektywy, i jako tacy, pamiętajcie, aby poprosić o ubezpieczenie ze źródeł, które dają prawdziwą odpowiedź opartą na mądrości, a nie takie fałszywe w oparciu o strach. Więc jeszcze raz, to jest proste rozwiązanie : zawsze iść do wnętrza, kiedy potrzeba pewności, i zawsze pamiętać, aby dać wsparcie dla tych na zewnątrz was, którzy potrzebuje go również. Innymi słowy, znajdź własną równowagę, przechodząc do wnętrza, a kiedy poczujesz się połączony, będziesz również w stanie pomóc innym znaleźć ich równowagę. Bo jeśli w jakiś sposób wejdziesz w strach, zrobisz tylko to jeszcze trudniejszym dla siebie, jeśli starasz się znaleźć zewnętrzne źródła, aby potwierdzić swoje obawy, zamiast słuchać tego spokojnego i uspokajającego głosu, który wszyscy macie wewnątrz. On poprowadzi Was przez burzliwe wody i on pomoże Wam zobaczyć, że nawet daleko, daleko w morzu, jesteście tak samo bezpieczni jak zakotwiczeni w najbardziej z osłoniętych portów.

W tym, potrzebujecie zaufać sobie na tyle, aby te wody niosły was tak daleko, jak to możliwe, lepiej, abyście mogli naprawdę w pełni wykorzystać te niekończące się zasoby, które już przenosicie wewnątrz. Więc im bardziej nalegacie na przytulanie się do linii brzegowej, tym gorsze te burze będą wydawać. Ich zadaniem jest rzeczywiście aby spowodować, że ustawicie się wolnymi i pozwolicie sobie dryfować w nieznane. Bo to jest tak, że tylko w tym dzikim niebieskim (miejscu) znajdziecie pełną i kompletną wersję Siebie. Taka, którą będziecie mogli zobaczyć, jeśli nalegacie na pozostanie bliżej domu, będzie po prostu słabym echo tego, czym pragniecie być, jeśli pozwolicie sobie na pełnię obudzenia przez te potężne, ale energetycznie przyjazne podmuchy wiatru na Waszej drodze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz