środa, 19 lutego 2014

Manuskrypt przetrwania - część 398

Witam wszystkich!


Kolejny odcinek dotyczy uwalniania, powiedziałbym, że z dużym naciskiem. Jesteśmy mocno namawiani do pozostawiania tego starego bagażu, który w rzeczywistości do nas nie należy. Uwolnić, zostawić, przejść obok - to zwroty tutaj używane, nawet nie przejmować się - bo to są skłonności naszego umysłu i nasze przyzwyczajenia w stylu "lepszy stary wróg, niż nieznane", czyli obawy i lęk przed czymś czego umysł nie zna.


Manuskrypt przetrwania - część 398

Do tej pory wielu z was poczuło szarpanie tych energii, i możemy odczuć zwiększone poczucie frustracji u tych wszystkich, którzy wciąż domagają się zawieszenia tego. Widzicie, to nie jest to łatwe zadanie, bo nawet jeśli myślicie, że jesteście już dobrze ponad i poza walką o uwolnienie, to na wiele sposobów, nie w tym przypadku. Nie po to, aby tłumić waszego ducha, ale chcielibyśmy zagłębić się trochę dalej w tym zagadkowym oporze, bo to jest to, co tak wielu z was doświadcza w tej chwili.

Pamiętajcie, że jesteśmy tutaj, aby pomóc wam w odrodzeniu się z powietrza, a jedynym sposobem na to, jest, aby pozwolili sobie puścić cały stary balast, który dotąd utrzymuje was przywiązanymi do ziemi, i jako tacy, im bardziej bijecie i walczycie, tym bardziej wydajecie się zaplątywać w tych wszystkich starych linach i tym bardziej czujecie jakby pchani głębiej i głębiej w kąt bez własnej woli. Ale taki jest paradoks w tym procesie, że im więcej walczycie, aby uwolnić, to wydaje się, że wchodzicie w głębsze błoto we wszystkim, co robicie, więc chcesz się go pozbyć. I tak, to jest frustrujące, i tak, to jest bolesne, bo to jest trochę jak zwierzę w pułapce, walczące i pchające, aby się uwolnić, ale jedynym namacalnym wynikiem będzie jeszcze silniejsze poczucie ograniczenia.

Więc dlatego tu jesteśmy, aby przypomnieć wam wszystkim, że jesteście tak blisko osiągnięcia tej prawdziwej wolności, takiej, która będzie służyć nie tylko jako powiew świeżego powietrza, ale w sensie całkowitego wyzwolenia, że dosłownie będzie wam zapierać dech w piersiach. Ale to, co stoi na waszej drodze, wciąż te same przeszkody, które były tam cały czas, a jedyne miejsce, gdzie możecie je znaleźć, jest wewnątrz. Bez względu na zewnętrzne okoliczności, bez względu na to, jak związany jesteś finansowo, ani w jakich rodzajach relacji znalazłeś się z innymi, to jest po prostu wytworem twojej wyobraźni, bo to jest prawdziwy powód poczucia pozbawienia wolności. Bo nic poza tobą, co może powstrzymywać cię do osiągnięcia tej swobody wewnątrz, wolności, która pozwoli Ci dosłownie przenosić góry bez żadnej pozornie konieczności wysiłku w jakikolwiek sposób. Bo w chwili, gdy uwolnicie wszelkie zahamowania, które wciąż was powstrzymują, będziecie latać przez całą drogę nawet bez uczucia zadyszki.

A kiedy mówimy, zahamowania, odnosimy się do tego już starego i dobrze znanego pomysłu, że po prostu nie jesteście w stanie uwolnić, bo te rzeczy są po prostu częścią was. Zawsze były więc będą także nadal, i tak, będziecie musieli zadowolić się oglądaniem z boku, jak ci inne, bardziej szczęśliwi uwolnią cokolwiek to było, co trzymało ich z powrotem. Bo oni może bardziej mają prawo do wolności niż wy ? Ale to nie jest prawda, bo to może być wygodna iluzja do trzymania się jej, kiedy myślicie, że znajdziecie zmagania, aby uwolnić po prostu zbyt wiele. A więc, to pozwala wam spaść z powrotem, i czujecie się jeszcze bardziej przygnębieni niż wcześniej. Ale znowu, dlatego jesteśmy tutaj, bo wiemy, że w tym momencie jest tak wielu przechodzących taką fazę, gdy mówią sobie "dość już. Uwalniałem i walczyłem o moją wolność od lat, ale teraz, nie mam jej we mnie, aby iść dalej. Jakim niepowodzeniem jestem!" I tak siadacie i próbujecie lizać swoje rany, ale bez względu na to, co robicie, wydają się, że tylko krzywdzicie innych. Ale pamiętajcie, że to nie prawda, że nigdy nie jesteście wystarczająco dobrzy, jesteście po prostu wyczerpani, a więc zapominacie o własnej sile, i czujecie się tak, jakby wszystko uciekało od was, z wyjątkiem tego starego bagażu, którego wy tak chcecie się pozbyć.

A więc, to jest tak, jakby wszystko rozbijało się, a wy z nim, i to jest tak, jakbyście byli pozostawieni na podłodze nie będąc nawet w stanie wstać na kolana, a tym bardziej na nogi. Więc mówimy wam, że nie zostaliście zagubieni, nie wyszliście z gry, tylko po prostu czasowo brak wam tchu. Tak więc prosimy usiąść i ponownie wybrać to połączenie z Sobą, które wydaje się, że w ogóle się cofnęło w tym zamieszaniu. Bo pamiętajcie, te energie robią wszystko, co mogą, aby pomóc wam strząsnąć luźny stary bagaż wciąż gdzieś wiszący, ale w procesie, wielu może być również skłonnych wyjść z synchronizacji. A więc, to, co bierzecie za stałe odłączenie, trwałe zawieszenie komunikacji, jest tylko małym zakłóceniem (wyłączeniem) usług, spowodowanym przez te intensywnie zmieniające się sygnały wychodzące i przychodzące do systemu, Źródła tych pomocnych, ale raczej niezgrabnych energii.

Więc prosimy wziąć trochę czasu na ponowne połączenie, do tego sygnału z wewnątrz, który jest zawsze tam, jasny i czysty, a kiedy połączycie się ponownie, okaże się, że nie zostaliście zagubieni ani pozostawieni, po prostu potknęliście się na tej małej kupie starego bagażu wciąż zaśmiecającego waszą przestrzeń. I pamiętajcie, że to nie jest bałagan, na który trzeba poświęcić czas i energię na posprzątanie. Wszystko, co musicie zrobić, to zrobić krok w bok, i przejść obok tego. Bo to, co potrzebujecie zrobić, aby naprawdę zostawić go za sobą, to przestać się martwić o to. To nie jest Wasze, nigdy nie było, po prostu podnieśliście to po drodze, i przez to, zaczęliście wierzyć, że to naprawdę należy do Was. Ale tak nie jest, a więc, jesteście wolni, aby po prostu zostawić to siedzące przy drodze, gdzie będziecie kontynuowali podróż ze znacznie lżejszym krokiem, a nie dodatkowym obciążeniem na wszystkich.

Zrobiliśmy, że to brzmi tak prosto, a to dlatego, że to jest proste, chyba, że w waszym umyśle. Bo to jest miejsce, gdzie to wyraża się w walce dla tak wielu, gdyż przywiązujecie zbyt dużo uwagi do próby przesunięcia tej kupy starego bagażu tam i z powrotem, ciągnąc się za włosy we frustracji, ponieważ sama waga tego wszystkiego jest po prostu zbyt wielka dla Was. Ale można opuścić swoje ramiona i wstrzymać zastanawianie się, jak znaleźć sposób na pokonanie tego obciążenia. Bo wszystko, co musicie zrobić, to uświadomić sobie, że to nie jest już wasze obciążenie, w rzeczywistości nigdy nie było, a więc, po prostu możecie swobodnie pozostawić je, za każdym razem, gdy je znajdziecie w sobie, aby się go pozbyć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz