sobota, 5 kwietnia 2014

Manuskrypt przetrwania - część 408

Witam wszystkich!


Manuskrypty znowu sypią się jak z rękawa i nawet nie są powtórzeniami. niestety nie są też wcale krótsze, ale jak widać przygotowują nas na nową "energetykę" propagując zrównoważenie i zachowanie spokoju. Stąd proste domniemanie, że będą powody do niepokoju, a nawet szeroko tutaj omawianego strachu. I zapewne dotyczy to zapowiadanych na połowę miesiąca zjawisk astronomicznych, które dla niektórych są zwiastunem ... oczywiście - kolejnego końca świata.


Manuskrypt przetrwania - część 408

Czas rzeczywiście przyspieszył ponownie, gdy rzeczy wydają się coraz bardziej rozmyte ze względu na szybkość interakcji między wami i tymi przychodzącymi energiami, będziecie wszyscy czasami ciężko naciskani, aby zobaczyć cokolwiek przed wami. I słusznie, bo to nie jest czas, aby patrzeć w przyszłość, jest to po prostu czas, aby po prostu być wewnątrz w tym maleńkiej, ale coraz bardziej rozszerzającej się sfery, znanej jako TERAZ. Bo to jest miejsce, gdzie przebywacie przez cały czas, ale z jakiegoś powodu, jest to czas w przestrzeni, którą wydaje się, ludzkość pomijała przez tak długi czas, a więc, wy wybraliście zamiast ociągać się w przeszłości lub przeskoczyć do przodu w miejsce, o którym myślicie, jako przyszłości. Cóż, jeśli to zrobicie, to po prostu zawęzicie całe pasma możliwości i potencjał, jaki macie do dyspozycji, a gdy wyróżnicie jeden z tym wielu możliwych scenariuszy, które mogą lub nie mogą być grane w czasie do przodu, także zamkniecie inne i kolejne otwarte drzwi, które również tam są, gotowe i czekające na was, jeśli tak zdecydujecie.

Wiemy, że te słowa są w stanie spowodować wiele zawrotów głowy, ale jesteśmy po prostu tu dzisiaj, aby przypomnieć wam wszystkim o lekcji, która była ponownie i ponownie dawana, ale takiej, która jest również pięścią powodującą przesunięcie momentu, kiedy wasza głowa zaczyna działania, jak zwykle to robi. Widzicie, ludzkość ma długą historię działania na swój sposób przez alternatywne spędzanie zbyt dużo czasu patrząc na rzeczy, które są minione i przestarzałe, albo patrząc przed siebie w mrocznej mgle próbując dostrzec wszelkie możliwe drogi naprzód. To może nie brzmieć jak coś złego, ale jedyny problem z tym jest taki, że gdy jesteście w stanie wyszukać więcej i bardziej poważnych tarapatów, a więc, automatycznie, te straszne przepowiednie spełniają częściej niż nie. A to dlaczego ? Po prostu dlatego, że tak dobrze zakorzeniony strach był w fotelu kierowcy, a gdy to jest siłą napędową mniej lub bardziej czegoś, czego zrobienie lub nie, możecie rozważyć, wyniki są podane wcześniej.

Podobne przyciąga podobne, jak mówi stare przysłowie, a jak już mówiliśmy, manifestacja ma miejsce, gdy świadomość oddziałuje z morza potencjału energetycznego, który otacza was ze wszystkich stron. A jeśli każda cząsteczka w tobie została przeprogramowana, aby być w stanie alertu i walce lub w trybie ucieczki pozornie na zawsze, to nie potrzeba wiele wyobraźni, aby zobaczyć, jaki wynik końcowy będzie. Albo raczej, spójrzcie wokół siebie i zobaczcie, czym wielu z waszych bliźnich jest zajętych działając w tej chwili, a zobaczycie, właśnie to, co mamy na myśli.

Ale, jak już mówiliśmy w kółko, stara szkoła strachu nie jest już opłacalna i jej zasady nie są już stosowane. Bo wy wybraliście jej ukończenie, i wszyscy zrobiliście to z najwyższymi ocenami. Pamiętajcie, to jest miejsce do nauki, i to nie jest szkoła podstawowa. Ta planeta jest w rzeczywistości jednym z najbardziej zaawansowanych miejsc edukacji gdziekolwiek w Kreacji, a więc tylko ci, powołani do podejmowania wyzwań, jakie spotkają tutaj, będą traktowani jako studenci. I Wy zostaliście wybrani spośród nich, znowu i znowu, i nauczyliście się lekcji wiernie, każdego trochę bolesnego ich momentu, a więc, nauczyliście się wszystkiego, co jest możliwe, nauczyć się z tego starego programu. Ale teraz szkoła ma się rozpocząć ponownie na dobre, i tym razem pierwsza lekcja będzie po prostu to : ponownym nauczeniem się pozostawać w TERAZ, i pozostawać w stanie miłości, a nie instynktownie tonąć z powrotem w tej starej przypadłości życia w strachu. To może wydawać się prostym zadaniem, ale wierzcie nam, kiedy mówimy, że będzie to być może największe wyzwanie, jakie kiedykolwiek spotkaliście. Gdyż to będzie czas, gdy dużo będzie działo się ze wszystkich stron, a więc, ucząc się trzymać się z dala od walki i pozostać skupionym i spokojnym, w tym wiecznym, pokojowym teraz będzie lekcją, która przyjdzie za dużą cenę dla wielu.

Ponownie, nie pozwólcie sobie wpaść w strach po prostu czytając te słowa, bo wiemy, że dla wielu, będą one służyć do potrącenia wszystkich starych dzwonów alarmowych katastrofy i zagłady, i będzie dużo pokusy, aby iść według starego instynktu i ponownie pozwolić żeby strach chwycił wodze. Więc dajcie sobie wystarczająco dużo czasu, aby kopać głębiej i spróbować zobaczyć, co kryje się za tą chęcią pójścia w strach, w momencie, gdy zdajecie sobie sprawę, że duże zmiany są już w drodze. Dlaczego jest tak, że czujecie potrzebę przeczekania i palenia gotówki i świec, bo myślicie, że koniec jest blisko, w taki sam sposób, jaki widzieliście przedstawione na filmach, w książkach ? Czy uważacie, że przyczyną może być coś innego niż znak "naturalnej czujności " ? Czy to może być sposób, że ktoś stara się zatrzymać was z powrotem przez wyzwolenie wszystkich przycisków paniki, jakie macie, tak łatwo akceptowane do załączenia ? Czy może to być dlatego, że niektórzy z waszych byłych mistrzów byli mniej zainteresowani w dawaniu wam każdej okazji do wzrostu poprzez uczenie, a bardziej zainteresowani zapełnianiem własnej kasy? Uważamy, że wszyscy znacie odpowiedź na te pytania, gdyż jest to temat, który był często omawiany wcześniej. Tak wszyscy jesteście świadomi, tego wspaniałego miejsca dla szkolnictwa wyższego, tego Kosmicznego kampusu, który dawno temu został zaatakowany przez pasożyty, które unikały każdej złotej reguły i ustawiły się ponad wszelkie i wszystkie zasady, ale znowu, jest to również rzeczą przeszłości teraz, i jako taki, ten stary koncept dziel i rządź nie może już być stosowany na waszych brzegach.

Ale to nie znaczy, że każdy ślad tego starego programowania został usunięty z waszego istnienia, bo to nadal utrzymuje się gdzieś w głębokim kącie w wielu z was. I dlatego jesteśmy tutaj, aby po raz kolejny przypomnieć wam, aby wystrzegać się jakichkolwiek oznak "czerwonego alarmu" jaki jest sygnalizowany z tej starej i bardziej pierwotnej części waszej istoty, która została zaprogramowana do ustawienia w tryb przetrwania w taki sposób, że będzie starała się włączyć wszystkie stare przejawy lęku przy pierwszej okazji. Innymi słowy, im bardziej możecie po prostu BYĆ w każdej chwili, tym bardziej będziecie mogli badać swoje pola wpływów w taki sposób, że stare i niepożądane instynkty, aby reagować w mniej niż korzystny sposób, przyjdzie do waszej uwagi przy najwcześniej możliwości i będziecie w stanie powstrzymać go i pozwolić światłu wziąć lejce.

Widzicie, wielu próbuje mrużyć oczy, aby odciąć się od odblasków przychodzącego światła, a kiedy to robią, to będą starali się przekonać siebie, że to wcale nie jest światło, co widzą, że to jest po prostu bardziej jest ciemność. Bo miarę wzrostu światła, jakiekolwiek pozostałe cienie będą się pogłębiać, a więc to, co jest tylko sztuczką oka, może wydawać się czymś o wiele bardziej zastraszającym dla wielu nieśmiałych umysłów. Bo zapamiętacie, żadna dusza nie da się nabrać na myśli, że więcej światła przynosi jeszcze więcej ciemności, ale umysł, który wciąż się zgina do myślenia w stary i uszkodzony sposób, będzie znacznie łatwiej przekonać, że iluzja jest rzeczywistością i że światło nie jest niczym więcej niż w słabym blaskiem waszej wyobraźni.

Ponownie, mówimy w przypowieściach, więc pozwólcie nam po prostu ugotować to wszystko do tego: nigdy nie wątpcie w siłę, ani funkcje światła, bo ono jest tutaj, aby nieść miłość każdemu sercu na tej planecie. Ale dla wielu, perspektywa otwarcia się na coś, co wydaje się tak obce dla nich, przeżywając życie po życiu dosłownie w ciemności, zamieszanie, jakie ono przynosi pozwala im wpaść w strach. I to jest czas, w którym tak wiele światła wypełni wasze niebo, wasze serca i wasze dusze, a więc, mądrze jest skupić się aby nie iść za pokusą rozglądania się za bardzo. Widzisz, to ty i tylko ty, możesz rządzić swoim umysłem, a jedynym sposobem, aby to zrobić, to pozwolić swojemu sercu ustawić tempo. Bo wasze serce podąża za światłem, i ono wita każdą cząstkę tego rozszerzającego życie strumienia, który spływa na was. Więc twoje serce wie, co jest dobre dla ciebie, i twoje serce pokaże ci drogę, ale tylko wtedy, gdy zrezygnujesz z ochoty próbowania zgadywać, do czego w przyszłości ono może ciebie doprowadzić. Bo nie jesteście tu po to, aby obniżać możliwości w żaden sposób teraz, jesteście po prostu tutaj, aby otrzymać światło w jakikolwiek sposób jest to dla was możliwe. A wtedy, światło będzie mówić do twojego serca i razem będą prowadzić cię do przodu, jeden krok na raz, jedno TERAZ naśladujące inne. Więc potrzebujecie naprawdę BYĆ tu i teraz, a wtedy znajdziecie pokój i pewność z każdym oddechem, nie ważne jak szaleni inni są, jak mniej zrównoważeni wokół was będą się zachowywać.

Więc jeszcze raz powiemy, skoncentrujcie się i zachowajcie spokój i obserwujcie siebie, aby ocenić reakcje, które mogą być wyzwalane wewnątrz. W przypadku, gdy jakiekolwiek wpływy zewnętrzne zaczynają podnosić alarmy, należy sprawdzić i opanować wszelkie paniki - przyciski, które mogą wyłączać się automatycznie. Strach jest starym światem, miłość i mądrość jest nowym światem i zanim nauczycie się pozostawać zrównoważonymi w nowym, musicie ćwiczyć się w każdej okazji, aby dokonać wyboru, aby być w nowym za każdym razem, gdy wybór się pojawia. I będzie się pojawiał, bo teraz, stare zaczyna się walić jeszcze szybciej, a więc będziecie mieli wiele okazji, aby dać sobie lekcję bycia skupionymi w TERAZ, w nadchodzących dniach i tygodniach. To jest lekcja, gdzie jesteśmy pewni, że szybko się nauczycie. Poza tym wszystkim, wszyscy dokonaliście wyboru, aby zamknąć ten stary rozdział strachu i otworzyć całkiem nową książkę nazywaną życiem z miłości. Więc zapraszamy naszych uczniów pierwszej klasy, bo jesteście naprawdę pierwszą klasą, chętni do nauki i z bardziej niż wystarczającymi umiejętnościami, aby wziąć wasze nowe zadania z entuzjazmem i wiarygodnością, i jesteśmy pewni, że wszyscy zapewnicie doskonałe rezultaty.

5 komentarzy:

 1. Dziękuję bardzo prowadzącemu tą stronę, za to, że mu się po prostu chce robić tą robotę i za to, że robi ją tak dobrze. Być może czasem masz myśli, czy to w ogóle ma jakieś znaczenie co robisz, ponieważ frekwencja odwiedzających, nie jest zbytnio oszałamiająca. Ja tylko pragnę Tobie powiedzieć, że pozostawiłem wszelkie fora, grupy i inne strony, ponieważ więcej w nich straszenia niż konkretów, a Ty jedyny tłumaczysz manuskrypty, które są wspaniałym i przede wszystkim czystym źródłem informacji o procesie, w którym bierzemy udział. Zamiast nazwy "manuskrypty przetrwania", nazwałbym je "Transformacja od kuchni" ;) jeszcze raz dziękuję Ci za to co robisz :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Cóż, nazwę wybrali nadawcy sami. Generalnie, nie są to najlepsze, czy literackie tłumaczenia, tylko próba dokładnego oddania znaczenia wypowiedzi, choć może nie brzmi to dobrze po naszemu.
  Tłumaczę też innych, ale ostatnio, oprócz stałych pozycji trudno o dobry materiał w przekazach. czasami tłumaczę coś, co ewidentnie się nie sprawdza, aby czytelnicy wyrobili sobie pogląd.
  Ilości czytających może nie są imponujące, ale wygląda na to, że jest pewna stabilna grupa w tematach, a jakość jest bardziej istotna od ilości.
  Jednak teraz problemem może być dla mnie większy brak czasu, stąd trochę opóźnienia tłumaczeń.

  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tłumaczenia są bardzo dobre, myślę, że jeśli ktoś ma je poczuć to tak sie stanie ;) Zgadzam się, że ważniejsza jest jakość niż liczebność. Wspaniała jest świadomość, że choć jest nas mała garstka, to jednak przyciągnęliśmy się i możemy na poziomie podyskutować o jakby nie patrząc, trudnych dla ogółu sprawach. Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 4. Fakt, że komentarze są tu sporadyczne, jednak czytających ten blog (poza różnymi indeksującymi automatami) jest znacznie więcej, jeżeli oceniać po liczbie wejść i przyjąć, że czyta co trzeci wchodzący, to i tak liczba będzie poważna. Natomiast komentować, czytelnikom najczęściej się nie chce, nie widzą takiej potrzeby, zresztą tak jak mnie na innych blogach i uznaję to za stan normalny.

  pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 5. Masz rację, pisząc o niskiej liczbie odwiedzających, zasugerowałem się ilością komentarzy ;) cieszy mnie, że to tylko złudzenie. Zgadzam się z tym, że czytelnikom się komentować nie chce, bo i mi zbyt często się to nie zdarza.

  OdpowiedzUsuń