czwartek, 16 stycznia 2014

Manuskrypt przetrwania - część 386

Witam wszystkich1


Wierni Towarzysze przyspieszyli jeszcze bardziej niż czas i nie nadążam ich tłumaczyć. Ten odcinek to krótko mówiąc "Oda do Ciała".


Manuskrypt przetrwania - część 386

Jak być może już zauważyliście, przypływy i odpływy tych nowych energii działają w bardzo różny sposób, niż wcześniej, i słusznie. Bo nie tylko osiągnęliście nowy płaskowyż w tym trwającym procesie ponownego łączenia i przypominania sobie różnych aspektów, które tworzą prawdziwych was, udało wam się również zwalczyć siebie i utrzymać z dala od wpływów starych i przestarzałych sposobów i częstotliwości.

Wyjaśnijmy. Jak wielu z was jest już świadomych, proces ten wiąże się z ciągle zmieniającą się sekwencją częstotliwości, które są promieniowane do waszego ciała za pomocą różnych środków, a jak już mówiliśmy wcześniej, należy to zrobić w odstępach, w celu dostosowania się waszego pojazdu fizycznego. Bo bez wspomagania tego mocno wieloznacznego fizycznego pojazdu, to nie bylibyście nawet w stanie być tu w pierwszej kolejności, przechodząc przez te monumentalne zmiany. A kiedy mówimy o mocno wieloznacznym, to dlatego, że ludzie mają tendencję do patrzenia na tą pomysłową budowę ciała jako nic więcej niż odmiany mniej lub bardziej nierozumnych tkanek, tkanek, które są podatne na poślizg na różne sposoby przez stawanie się ofiarą jednej lub wielu chorób i wpływów zewnętrznych. Cóż, to często krytykowane ustrojstwo jest w rzeczywistości o wiele, o wiele bardziej skomplikowane, a nawet inteligentne niż jest sam ludzki umysł, i jako tacy, faktycznie zamieszkujecie coś, co dotychczas przekracza wasze umiejętności komunikowania się i skompletowania złożonych i skomplikowanych operacji. Bo to nie jest to po prostu kawał mięsa, którym jesteście obciążeni, to jest w gruncie rzeczy bardzo wyewoluowany biologiczny pojazd, który jest doskonale przystosowany do życia na tej planecie. Może nie wydawać się, takim jak jest, gdy w obecnym stanie wydaje się być niczym więcej niż kruchą powłoką, przeznaczoną do rozpadnięcia się i zaprzestania działać szybciej lub później, ale znowu, to tylko dlatego, że nie byliście w stanie osiągnąć ogromnego wachlarza inteligencji i możliwości rozwojowych, które to pozornie wątłe ciało rzeczywiście w sobie nosi.

Ale teraz, przez ten długi i momentami żmudny proces uaktualniania was, a przede wszystkim, tego waszego fizycznego pojazdu, przez niezliczone zastrzyki informacji i energetycznego pożywienia, jesteś teraz na progu prawdziwego odkrycia właśnie tego, jaki skarb wam dano. Bo ten kawał mięsa, jak wielu lubi patrzeć i nazywać, jest niczym podobnym do tego w ogóle. Jest to bowiem bardzo wyewoluowana, bardzo skomplikowana i przede wszystkim, bardzo inteligentna kreacja, która będzie z wami przez pozostałą część waszego pobytu na tej planecie. I, jak już mówiliśmy, to będzie Wasz najcenniejszy sojusznik, wasz stały towarzysz, wasz niestrudzony współpracownik, taki, który pozwoli wam naprawdę zdziałać cuda, gdy nadal będziecie chodzić po tej ziemi. Bo zapamiętajcie, bez tego ciała, bylibyście po prostu myślą, nie przejawioną istotą, niezdolną do wykonywania monumentalnych zmian, dla których przychodzicie tutaj, aby ponieść je dalej. Bo WY nie jesteście już tym, czym moglibyście być na tym etapie swojej ewolucji, jeśli bylibyście pozbawieni tej waszej warstwy zewnętrznej, tego fizycznego pojazdu, który stoi pomiędzy wami a wszystkim innym w tej chwili. Ale ono nie stoi na waszej drodze, to jest tak, że możecie uzyskać dostęp do wszystkiego, co istnieje na tej planecie. Bo poza wszystkim innym, jesteście w pełni zdolni do uzyskiwania dostępu do siebie, przez tą ogromną i wszechstronną waszą część, która jest WAMI, we wszystkich waszych innych aspektach, za wyjątkiem, tej fizycznej, ludzkiej części was, gdzie aktualnie zamieszkujecie.

Ale znowu, nie jesteście jeszcze w pełni zjednoczeni z pełną wiedzą o swoim prawdziwym zakresie, więc rozumiemy, że będzie ono przede wszystkim na uwadze, w czasach takich jak te, ale chcemy, abyście pamiętali, że sam szczególny fakt, że jesteście w tym samoistnym fizycznym ciele, jest jednym definiującym współczynnikiem dla nas w tej chwili. Bo jeśli nie bylibyście zamknięci w tym ciele, nie bylibyście tym najważniejszym pośrednikiem do tego, co kryje się za zasłoną i co istnieje dosłownie na ziemi, i jako tacy, chcemy, zwrócić uwagę na to, co się dzieje w was w tej chwili. Kiedy mówimy "idźcie do wewnątrz", często odnosimy się do tego, że już przenosicie ze sobą każdy kawałek wiedzy i każdy atrybut i zdolność, jak będzie kiedykolwiek wam potrzebna do istnienia na tej planecie, i wszędzie indziej w Całej Kreacji. Ale tym razem, gdy prosimy, aby pójść do wewnątrz, prosimy o połączenie prawdziwie i głęboko z tym "mięsistym pojemnikiem", tym, który działa jako ręce i nogi, uszy i oczy, usta i wasze zdolności aby być jednym pośród milionów ludzi takich jak wy. Bo ta fizyczna manifestacja, ta cudowna istota jest wasz, w każdym sensie i celu, tak długo, jak jej potrzebujecie. I będzie robić wszystko dla was, ale wy również musicie ponownie połączyć się z nim tak, jak to robicie z tymi wszystkimi innymi aspektami siebie, które zamieszkują na wielu innych poziomach.

Bo to fizyczne ciało nie jest wami, ale jest tu DLA was, do wykorzystania w miarę jego możliwości. Więc kochajcie je i rozmawiajcie z nim i słuchajcie go i połączcie się z nim, bo ono rzeczywiście czeka na was, abyście dotarli do niego w bardzo nowy sposób. I tak jak wy, ono jest całkiem nowe, bo przeszło przez magiel, dosłownie, bo było użyte do pozbycia się całego starego i hamującego oprogramowania, któremu zostaliście poddani wcześniej, aby stało się w pełni funkcjonalne ponownie. Ale ono potrzebuje, abyście zakończyli ten proces, poprzez uznanie jego istnienia, i uznanie jego znaczenia – dla was, i dla tego procesu ponownego wymyślania nie tylko siebie, ale też całego świata w coś, co znacznie przewyższa i pokonuje stare i przestarzałe tryby wszystkiego. Bo tak, jak przerośliście te stare i źle dopasowane buty z przeszłości, wasze ciało przerosło ten stary i niemodny sposób bycia niezwykle wrażliwą i ograniczoną próbką biologiczną, bo teraz, ono jest gotowe do pomocy i wspomagania was w najszerszym jego potencjale, i ono jest wielkie rzeczywiście. Bo teraz obydwoje odsunęliście się od starego i weszliście w nowe, ale jak dotąd, nie udało się wam w pełni wykorzystać tego nowego i ekscytującego potencjału w tym energetycznym pożywieniu, która otacza was ze wszystkich stron. Bo będzie w stanie to zrobić tylko, jeśli uda się wam pogodzić się z tą zupełnie nową wersją tego samego starego waszego ciała, z wyjątkiem teraz, że nie jest ono stare i zmęczone, bo jest uruchomione na nowo, gotowe na długie i ekscytujące i płodne podróże w to zupełnie nowe dzisiaj i wszystkie cudowne jutra, które czekają na Was.

Więc idźcie do wewnątrz, i patrzcie i słuchajcie i odpowiadajcie, kiedy jesteście wzywani do tego. Was dwoje uczyni świat dobra i to pomoże scementować przyjaźń i współpracę podobnych, których nigdy wcześniej nie widzieliście, ani na tych brzegach, ani nigdzie indziej.

1 komentarz: