środa, 29 stycznia 2014

Manuskrypt przetrwania - część 391

Witam wszystkich!


Kolejny odcinek znowu do krótkich nie należy. Oprócz tłumaczenia co obecnie napływające energie robią mamy całą epistołę przekonującą nas jak wiele się dzieje, choć nie tego widzimy, ale możemy zacząć może bardziej odczuwać niż widzieć, bo mowa tu cały czas o świecie energii.


Manuskrypt przetrwania - część 391


Mieliście już wiele okazji, kiedy cierpieliście na złudzenie braku postępu i my jesteśmy w pełni świadomi, że jest to faza, która jest obciążeniem dla was wszystkich. Kiedy używamy słowa złudzenie, to umyślnie, bo nigdy nie cierpicie z powodu braku postępu, z dala od tego, ale ponieważ ludzki mózg jest nadal dość ograniczony w zdolności rejestracji postępów w inny sposób niż ten, który zdobyliście do tej pory, stosowany w waszej długiej linii ludzkiego istnienia, to jest wciąż dość trudne czasami, aby zrozumieć, że to, co może być interpretowane jako zastój, a nawet krok wstecz, to w rzeczywistości nic innego jak wielki krok do przodu.

Wyjaśnijmy. Jak już często mówiliśmy wcześniej, ludzkość była utrzymywana w bardzo ścisłych granicach na różne sposoby, także te, które pociągają za sobą korzystanie z percepcji zmysłowej. I jak wiecie już więcej niż dobrze, zakres ludzkich możliwości w porównaniu do tego, czego już nauczyliście się o zakresie istnienia, jest rzeczywiście bardzo płytkie. Jeśli wymienimy tylko jedną ideę, koncepcję wzroku, wiecie dobrze, że ludzkie oko i mózg człowieka są w stanie przetwarzać tylko niewielką część pasma, w którym światło jest emitowane. Dobrze, pozwólcie nam tylko dodać do tego, mówiąc, że w rzeczywistości zakres jest szerszy niż nawet to, co ludzkość odkryła, gdyż urządzeniom, bez względu na to, jak misternie skonstruowanym przez waszych naukowców, brakuje również możliwości, aby odkryć prawdziwy zakres tego, co jest emitowane w postaci fal świetlnych. Widzicie, widzicie tylko to, do czego jesteście zaprogramowani, aby widzieć, i do tej pory, to jest dość ograniczone i to samo dotyczy wszystkich innych funkcji sensorycznych. A więc, to co widzicie to tylko nieskończenie mały ułamek tego, co dostajecie, aby przywołać ponownie stara frazę. A więc, nie ma nic dziwnego, że to, co jesteście w stanie odróżnić ze świata wokół was powie wam, że nic się nie dzieje w ogóle. Nic dla was, ani dla reszty znanego wam świata, który jesteś w stanie wykryć poprzez zmysły. A więc, łatwo wpadacie w rozpacz, i cierpliwość dochodzi do najniższej z wszechczasów.

Ponownie, nie krytykujemy was w jakikolwiek sposób, po prostu chcemy zwrócić waszą uwagę na kilka faktów, aby lepiej pomóc wam w tym procesie, a więc chcielibyśmy poświęcić trochę czasu, aby wskazać na kilka faktów, które są niezauważone przez większość z was. Czasami, to będzie coś, do czego wszyscy będziecie w stanie dostroić się regularnie, ale jak już wspomnieliśmy wcześniej, "przyciąganie", którego wszyscy doświadczacie oznacza, że sekwencja zdarzeń zajmie trochę czasu, aby w pełni zarejestrować się w waszym systemie. A więc, wszelkie zmiany, które pojawią się, i mogą one być bardzo głębokie, zajmie im trochę czasu, zanim się one dostaną do waszej świadomości. Bo ludzki umysł jest niczym, jeśli nie wytrwałym, i jako taki, nawet jeśli położone przed nim jakieś jednoznaczne i ściśle określone zmiany, będzie nadal próbował przeszkadzać w idei zmian w sobie, a więc, to będzie on próbował żyć tak sami, jak do tej pory przez jakiś czas, zanim rzeczywiście przyjmie nowe prawo natury. Używamy tego pojęcia również celowo, gdyż wszyscy przyzwyczailiście się do życia, które jest we wszystkich aspektach rządzone przez to, co uznajecie za niezmienne prawa, jak "prawo grawitacji", pojęcie czasu, prędkość światła, i wiele innych "zasad" i "praw", które uważacie dosłownie jako niezmienne, jakby zapisane w kamieniu. Dlatego też, gdy zmiana przychodzi, która dosłownie przenosi te pojęcia, wasz umysł ludzki po prostu uznaje to za niemożliwe, a nawet nie poświęca trochę czasu, aby próbować zastanowić się nad faktami, które są przedstawiane.

To jest po prostu naturalną częścią waszego życia, jako człowieka, i jako takie, nie jest to czymś, co jest zaskoczeniem dla kogokolwiek z nas. Przeciwnie, jest to dobrze zdefiniowany współczynnik od samego początku w tym procesie, a więc, potrzeba utrzymania informowania was o rzeczywistych zachodzących zmianach została wpisana w ten plan od początku. Bo wy nie rozumiecie, większości zmian, które mają miejsce, po prostu dlatego, że wasz mózg odmawia ich uznania. I robi to, ponieważ został przeszkolony do tego. Więc wszystko, co będziecie musieli zrobić, to, oduczyć wasz mózg niektórych starych sztuczek, których się nauczył. To będzie na wiele sposobów jak szkolenie mało używanej części waszego ciała, być może małego mięśnia gdzieś, który nawet nie wiedział, że istniał, gdyż był uśpiony przez tak długi czas, że sam jest przyzwyczjony nie byc w ogóle używanym. A więc, on musi być namawiany, aby stał się znowu istotną częścią waszego ciała, i jak zwykle, może to być obciążeniem jako pierwsze. Bo jak wszyscy wiecie więcej niż dobrze, wszystko, co po prostu nie jest używane zaczyna obumierać, a gdy jest brane do użytku po raz kolejny, będzie stękać i jęczeć i stanie dęba czasami, jak po prostu mięśnie w stanie uśpienia, jeśli poprosicie, aby zaczęły wykorzystywać swoje umiejętności ponownie po długich i leniwych wakacjach.

Możesz znaleźć te słowa, jako być może nieco nonszalanckie, ale nie mówimy tego, abyście poczuli się jak nie sprawni w jakikolwiek sposób. Jesteśmy tu po prostu, aby przypomnieć, że macie do dyspozycji zestaw narzędzi, które macie jeszcze do odkrycia i do użytkowania. Bo one wszystkie są tutaj, gotowe do wzięcia się z tego starego i zasnutego pajęczyną pudła, w którym były trzymane w przez wieki, i jako tacy, wy macie to, czego wam potrzeba, ale może to zająć wam trochę czasu, aby zrozumieć, co tak naprawdę jest tym. co macie. Bo macie to, czego potrzeba, aby rozpocząć wykorzystywać Wszystkie informacje, które was otaczają, i rzeczywiście są w was, a gdy to zrobicie, zaczniecie widzieć, słyszeć, wiedzieć i rozumieć w bardzo nowy sposób. Wtedy, zobaczycie daleko poza to, czym ludzka koncepcja widzenia jest, i zaczniecie słyszeć rzeczy, których ucho ludzkie nie było w stanie dostrzec, i nauczycie się zrozumieć rzeczy w zupełnie inny sposób, niż ten, do którego wcześniej was ustawiono. Bo wtedy, wszystkie te ludzkie zaułki wykorzystania wiedzy w głowie zostaną nadpisane, a szlaki dostępu do wiedzy staną się o wiele szybsze, a nawet o wiele bardziej dokładne. Bo wtedy, nie trzeba iść przez sposób widzenia rzeczy przez oczy, bo wtedy, pozwolicie mózgowi przetwarzać sygnały i przekształcić je w coś, co wasz umysł może dostrzec. wtedy, nie musicie iść drogą uszu, bo mózg również odbiera subtelne sygnały emitowane z zewnętrznego źródła. Wtedy nie będzie "zewnętrznego źródła", jeśli chcecie, bo gdy odnajdziecie te stare narzędzia, możecie również odkryć, że jesteście podłączeni do Wszystkiego, co Jest, i jako takie, subtelne sygnały i komunikacja tego wszystkiego przenika w zakresie słuchu. Wtedy, będziecie mogli odebrać najmniejsze zmiany wokół i będziecie w stanie dostrzec te zmiany, które mamy na myśli.

Bo wtedy zobaczycie, że światło wpadające do waszej atmosfery z waszego przyjaznego sąsiada, Słońca, nie jest już takim samym światłem, którym było kiedyś. Ponieważ zmieniło się w najbardziej niezwykły sposób, tak że jego szczególny skład już nie pasuje do starego. I został zmieniony w taki sposób, że z kolei zmienia wszystko to, czego dotyka. I nie, to nie ma nic wspólnego z tym, co określacie jako "globalne ocieplenie" lub uszczuplenie waszej warstwy ozonowej. Odnosimy się do samych szczególnych cząsteczek światła, i sposobu, w jaki współdziałają one ze wszystkim tak, że ten istotny skład cząstek i szczególna "temperatura" tego światła zmieniła się. A kiedy mówimy, temperatura, nie odnosimy się do sposobu, w jaki wy mierzycie termometrami, odnosimy się do długości fali, to jest części widma, do której należą. Gdyż to przeszło bardzo subtelne zmiany, ale te zmiany będą miały daleko idące konsekwencje dla was wszystkich.

I nie, nie jest to szkodliwe, odnosimy się do zmian, które pociągają za sobą poszczególne części waszego śpiącego DNA, ktore mają być uaktywniane. Bo ten wyzwalający efekt przyjdzie w dużej mierze przez te emisje, które widzicie – a w rzeczywistości nie widzicie - są promieniowane w dół na was codziennie ze Słońca. Bo te cząstki penetrują nie tylko waszą atmosferę, ale rzeczywiście sam rdzeń waszej planety, są skonstruowane w taki sposób, że one rzeczywiście ustawią każdy przełącznik uśpionego zakodowanego waszego DNA na WŁĄCZONY. W rzeczywistości, proces ten trwa już od jakiegoś czasu, ale ostatnio, proces ten został rozszerzony w taki sposób, że będzie to działać jak prawdziwy efekt łańcucha i przyspieszy cały ten proces wykładniczo. Ponadto, istnieją inne czynniki, działające tutaj, które wspomagają was znacznie w tym procesie zmiany z człowieka "starej szkoły" na ludzi z nowej. Nieograniczone wersje was, gdzie wasze umiejętności interakcji i rzeczywiście zrozumienia wszystkiego, co jest wokół was zostaną znacznie zwiększone. I tak, już przeszliście dość długą drogę w tym procesie, ale jak na razie, wasze stare ludzkie zmysły są nadal bardzo pod kontrolą, jeśli chodzi o to, do jakich informacji możecie uzyskać dostęp. I jako tacy, nie uda się wam dostrzec nowego, bo jesteście jeszcze bardzo mocno zalani sygnałami starego. A więc, nowy będzie wydawać się, że nie istnieje, gdy to, co w rzeczywistości dzieje się, jest tym, że wszystko stare wychodzi z istnienia. Ale, jak już mówiliśmy, nie bez wielkiego hałasu, gdyż opuszcza ws przez drzwi po raz ostatni.

Dlatego wiedzcie, że jesteście już bardzo zanurzeni w w nowym, gdzie jesteście dosłownie zalani w różnego rodzaju ekscytującymi informacjami, i gdzie już nie jesteście pozostawieni poza pętlą w jakikolwiek sposób. Ale, abyście byli w stanie dosłownie wziąć to wszystko, potrzebujecie odnaleźć swoją drogę przez ten stary i hałaśliwy labirynt przez metaforycznie zatykanie sobie uszu, aby lepiej być w stanie odebrać widoki i dźwięki ze wszystkiego nowego. Bo jak na razie, wciąż jesteście bardzo nastawieni na skupianie się na starym hałasie i informacji, do których odbierania jesteście tak wyszkoleni i naturalna skłonność waszego mózgu będzie ignorować wszystko, co nie mieści się w tej kategorii. A więc, odbieranie tych pierwszych nikłych wątków tej nowej rozmowy między wami, a resztą stworzenia, będzie trudne. I tak, już bardzo dużo bierzecie udział w tej rozmowie, gdyż rzeczywiście wasze ciało fizyczne i te części waszej świadomości nie zdefiniowane przez człowieka, jako części was są już bardzo aktywnymi członkami tego wielkiego zgromadzenia nowych głosów.

A więc, od czasu do czasu, wielu z was będzie w rzeczywistości łapać kawałki z tych trwających dyskusji i interakcji, ale będą one bardzo innego kalibru niż te, w których macie zwyczaj brać udział, będą głównie niezauważone lub weźmiesz je za fragmenty snów lub po prostu rodzaj halucynacji. Ale uwierzcie nam, kiedy mówimy, że są one bardzo prawdziwe, w rzeczywistości są o wiele bardziej realne niż tzw rzeczywistość, którą widzicie sami codziennie.

Bo to, o czym mówimy, jest tym niekończącym się strumieniem informacji w postaci drgań lub częstotliwości światła, w którym już jesteście kąpani, i jako takie, są one dalekie od tej rzeczywiście niższej gęstości, form komunikacji opartych na strachu, które wiążą was w supeł regularnie. Bo to, o czym mówimy, jest "rozmową" z taką lekkością, rzeczywiście, jest to po prostu światło, we wszystkich kształtach i formach, w każdym kolorze i niuansie, takie, o którym możecie pomyśleć, a nawet więcej. To może brzmieć tak samo słabo jak świat iluzji, o którym była mowa wcześniej, ale pamiętajcie, że masa nie jest znakiem rzeczywistości, jest to raczej znak energii manifestującej się poprzez świadomość. A teraz, wszyscy będziecie proszeni, aby dostroić się do rzeczywistości, która do tej pory jeszcze nie objawiła się na waszych brzegach, i jako taka, ta rzeczywistość wydaje się być iluzją. Ale ona nią nie jest, nie mniej realna, dlatego, że nie widzicie jej jeszcze. Bo to jest tam, w całej okazałości, ale jako ludzie, potrzebujecie jeszcze trochę czasu, zanim będziecie mogli zobaczyć je ze Wszystkim, czym jesteście. Bo przez wasze wciąż bardzo ludzkie oczy, jak wszyscy widzicie do tej pory, ten przykry stan iluzji, który powstał wokół was dawno, dawno temu, i wciąż, ten widok będzie przesłaniał prawdę, która jest już tutaj, ale nadal ukryta przed waszym wzrokiem.

Więc jeszcze raz powiemy, nie rozpaczajcie z powodu tego, czego nie widzicie, bo to nie oznacza, że nie istnieje. Przeciwnie, radujcie się z faktu, że to, co widzicie wokół siebie, to po prostu ostatnie resztki starej iluzji, która już zaczyna zanikać. I pamiętajcie, aby zatkać swoje uszy, a nawet oczy, jeśli to konieczne, bo te ostatnie resztki starej iluzji będą nadal utrudniały wam drogę w waszym dążeniu do widzenia prawdziwie nowego. Na to potrzeba czasu i poświęcenia, aby zlekceważyć sygnały ze starego, a więc, po prostu prosimy, żebyście nie przestali wierzyć w to, czego nie możecie jeszcze zobaczyć, i zaczęli wierzyć, że jesteście naprawdę w stanie zobaczyć to Wszystko. A wtedy, dacie sobie to otwarcie, którego potrzebujecie, aby rzeczywiście zacząć znajdować te narzędzia, które odblokują każdą i wszystkie te długo utracone umiejętności, abyście stali się widzącymi WSZYSTKO.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz