sobota, 9 listopada 2013

Tłumaczenie "Zapowiedzi Stwórcy"

Witam wszystkich!

Dotyczy posta wyżej.

Jak widać tłumaczenie Google powoduje więcej zamieszania niż zrozumienia. Samo rozpoznawanie mowy jest tu dość dobre, oceniam na ponad 85%, choć są wpadki. Może dla mnie tłumaczenie jest bardziej przejrzyste, bo znam błędnie tłumaczone przez Google słowa, przeczenia, a nawet wyrażenia, więc podświadomie je tłumaczę na „nasze”, ale dla nie znających angielskiego, wychodzi mismasz.
Więc przetłumaczyłem ważniejsze fragmenty, aby oddać znaczenie. Tłumaczenie mowy jest dosłowne, więc na pewno nie jest gramatyczne, ale chodzi o zrozumienie, gdybym to „wygładzał”, ktoś mógłby zacząć podejrzewać manipulację.
Całość jest raczej bardzo ogólnej natury (jak zwykle w przepowiedniach) i nawet tutaj powiedziano dlaczego.
Czas nagrania w formacie minuta, sekundy.


0,43 Kurtyna opadnie bardzo, bardzo szybko, będzie dużo tego, co będzie przychodziło bardzo szybko.
1,0 Będą miały miejsce kosmiczne dostrojenia, które zmienią wszystko, będą miały miejsce społeczne dostrojenia, bardzo szybko, które mają zmienić wszystko, nawet rzeczy, o których jeszcze nie zdecydowano – z natychmiastowym wynikiem dla was.
1.39 Bądźcie cierpliwi i patrzcie poza to, co oczywiste, szukajcie sposobu, który uczyni rzeczy lepszymi, lub bardziej możliwymi tym razem ponownie.
2.25 Będą wielkie bitwy pomiędzy frakcjami waszych rządów i w waszych kręgach finansowych, pomiędzy tymi co chcą robić zmiany i tymi (opornymi) do ostatniej nitki ich całej struktury władzy (mocy) i jest niezdecydowane przez wielu, jakie akcje podejmą...
3,20 Wycofujemy się z prognozowania, oprócz tego co mówiliśmy o waszej przyszłości, mówiąc wam, jak wszystko się wywróciło, zauważcie użyliśmy czasu przeszłego, powiemy wam to: nie będzie ogólnoświatowych pożóg, nie dlatego, żeby nikt nie próbował ich wzniecić, będą próbowali, ale nie będzie żadnej, wasz świat nie zostanie zniszczony, to nie jest dozwolone, będziecie mogli zobaczyć zdarzające się rzeczy, które będą wydawały się straszne, chaotyczne, mówiliśmy o chaosie przedtem, jeśli ktokolwiek kto jest zaangażowany w stare, będzie pokojowo i przyjaźnie dyskutował z tymi, co chcą coś zrobić, jak to uczynić lepiej to takie rzeczy nie będą konieczne (chaos itp), czyż nie? Ale oni nie będą chcieli tego robić, nawet jeśli będą proszeni wielokrotnie, aby to robić.
4,57 Zarówno w waszej rzeczywistości, jak i naszej rzeczywistości oni odmawiają bycia zbyt bardzo, jak bańki, bycia zbyt mocno władzą (mocą) w przejawianiu władzy, porzucenia tego i w wielu przypadkach oni są tymi, którzy rozumieją, jaka reakcja świata musi być. Gdyby było (wam) wiadomo jak oni spędzili ostatnie służalcze dekady (lat) i że oni są ekstremalnie przestraszeni, to co chcemy powiedzieć jest: punkt krytyczny (wyzwalający) przychodzi, kiedy wydarzenia się zaczną (wydarzać), nie idźcie w strach, tak bardzo jak możecie pozostańcie w oczekiwaniu, utrzymujcie wasze skupienie, jak tylko możecie na energetycznych i kosmicznych zmianach, które następują wewnątrz was. Jeśli potraficie utrzymać swoją uwagę, jak to tylko możliwe, na tym, to znajdziecie to łatwiejszym do poradzenia sobie ze wszystkim innym. To będzie bardziej podkreślane niż przedtem, ponieważ teraz jesteście bardziej zdolni poradzić sobie (z tym).
6,55 I będzie, i nie możemy wam powiedzieć czy, będzie to w grudniu tego, czy następnego roku, nie pytajcie nas o to, ponieważ to zmienia się w każdej chwili, jak wiecie, ale przynosicie (to) bliżej i bliżej i bliżej.
7,14 Będzie wydarzenie – które zmieni to co znane – gdzie wasz świat nie będzie w stanie zaprzeczyć, przyniesione przez zmiany w waszej przytomności, zmiany w waszej świadomości, zmiany w waszych sercach i nigdy przenigdy nie będziecie ponownie pytali: „kiedy się modlimy, czy jest jakakolwiek odpowiedź?”, możliwość, której nie przyjmiecie już nigdy więcej.
8,09 Zadaliście pytanie, ostatnio zapytaliście, czy Ten znany jako Jezus, będzie chodził po waszej ziemi; ponownie i być może ponownie nasze stwierdzenie nie będzie satysfakcjonujące, ponieważ zasadniczo nie, ale Ten który przynosi to, było wam powiedziane, że wróci, Ta świadomość, zamierzacie doświadczyć tej świadomości w niezaprzeczalny sposób; nie przeżywajcie, lub nie oczekujcie przeżywania (doświadczania) innej istoty niż wy sami, oczekujcie doświadczyć tego w was samych. I znacie wielu, wielu takich którzy tego doświadczali i nie doświadczali tego w ten sposób, ponieważ nie byli oni zdolni pojąć tego, powiedzmy nie uczyli się mnie i nie mieli zrozumienia, że Wszystko jest Nimi i Mną, Mną i Nimi, Mną i Tobą, ale są, miliony, miliony i miliony was teraz, którzy nie myślą wyłącznie w ten sposób i wy, którzy będziecie wiedzieli i gdy podtrzymujecie naukę, gdy podtrzymujecie wzrost i gdy podtrzymujecie usiłowania, gdy podtrzymujecie pomaganie sobie nawzajem, chroniąc każdego innego, codziennie, w każdej chwili – każdy z was przynosi to jeszcze bliżej.
10,27 Było obiecane, nigdy nie będziecie szukali, dlaczego tu przychodzicie, kiedy tu przychodzicie.
10,40 To czego nie widzicie - jest jak ciężko i przez jak długo Wy pracowaliście na to.

3 komentarze: